GRYFUŚ ODWIEDZIŁ PIERWSZAKÓW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

GRYFUŚ ODWIEDZIŁ PIERWSZAKÓW

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, w ramach programu edukacyjnego „PRZYJACIELE GRYFUSIA”, przeprowadzili dzisiaj cztery spotkania z pierwszakami w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, w trakcie trwania roku szkolnego prowadzą cykl spotkań z uczniami klas I. W trakcie pogadanek omawiane są m.in. tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prawidłowym zachowaniem się w domu, w szkole, na podwórku. Dzieci przypomniały numery alarmowe, oraz przeprowadziły symulacyjną rozmowę z operatorem takiego numeru. Uczniowie przypomnieli w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnie. Policjanci omawiają z pierwszakami sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, oraz sposób zachowania się w trakcie ich wystąpienia.

W dzisiejszych spotkaniach udział wziął Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie, asp. Stanisław Rydz, który przeprowadził z pierwszakami rozmowy na temat bezpiecznych zachowań w lesie, w domu, a także w czasie burzy.

Głównym materiałem dydaktycznym programu „Przyjaciele Gryfusia” jest „Elementarz Zasad Bezpieczeństwa”, który każdy z uczestników otrzymał na zakończenie spotkania. Elementarz to książeczka opisująca w sposób łatwy i przyjemny zasady, którymi należy się kierować, aby dziecku nie stało się coś złego i przykrego. Szarady, krzyżówki, zagadki oraz wierszyki przekonują dzieci - poprzez zabawę - że warto uczyć się i utrwalać zasady bezpieczeństwa.