STOP CYBERPRZEMOCY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

STOP CYBERPRZEMOCY

sierż. szt. Jakub Pialik z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie przeprowadził dzisiaj warsztaty w Szkole Podstawowej nr 3, dotyczące zagrożeń w internecie. Spotkania z uczniami są elementem Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Bezpieczna Szkoła 2017-2018”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie wspólnie z policjantem z choszczeńskiej komendy odbyli spotkania profilaktyczne na temat zagrożeń w internecie. Dzieci obejrzały film pt. „ZAPLĄTANI W SIEĆ”, po czym aktywnie wzięły udział w rozmowie o zagrożeniach czyhających w sieci. W trakcie wizyty piątoklasiści dowiedzieli się co to jest cyberprzemoc i cyberprzestępczość.

Do cyberprzemocy może dojść poprzez obrażanie, wyzywanie, ośmieszanie innej osoby lub grupy osób przy pomocy internetu. Cyberprzemocą jest także fotografowanie lub filmowanie kogoś bez jego zgody a następnie umieszczanie tych materiałów w sieci.

W trakcie spotkania uczniowie otrzymali cenne wskazówki do kogo zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą.