POLICJANT I PROKURATOR ROZMAWIAJĄ O PRZEMOCY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

POLICJANT I PROKURATOR ROZMAWIAJĄ O PRZEMOCY

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie – sierż. szt. Jakub Pialik wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Choszcznie – Panią Małgorzatą Łucką, odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Zieleniewie. W trakcie prelekcji nt. „Przemocy wśród młodzieży” poruszyli problemy nadużywania wulgaryzmów, znieważania i naruszania godności osobistej, a także stosowania agresji fizycznej wobec innych osób. Odpowiadali także na pytania uczniów, zwracając uwagę, jakich sytuacji powinni unikać.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kim jest prokurator, czym się zajmuje i jak się ubiera na rozprawę sądową. Policjant wyjaśnił kim jest nieletni, a także jaka jest różnica między wykroczeniem a przestępstwem, Pani prokurator omówiła kilka spraw, wnikliwie dowodząc, jaka odpowiedzialność karna spada na nieletnich, którzy dopuszczają się głupich „żartów”. Uczniowie dowiedzieli się także, co może grozić za znieważanie na forach internetowych konkretnych osób oraz publikowanie zdjęć bez zgody osób sfotografowanych. Zajęcia okazały się pouczającą lekcją wychowawczą, przybliżającą procedury sądowe i podnoszącą świadomość prawną najmłodszych.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali wykaz telefonów instytucji udzielających pomocy w tym także numer do dzielnicowego.