POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie spotkali się z seniorami w Pełczycach, z którymi rozmawiali na temat różnego rodzaju zagrożeń, metodach im przeciwdziałania lub też reagowania na nie.

Asp. szt. Monika Garbiak poruszyła kwestie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Jesień bowiem to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Pogarsza się widoczność. Trzeba mieć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony, zaś kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej lub wcale. W lepszej widoczności pomogą seniorom odblaski, które podczas spotkania uczestnicy otrzymali od policjantów.

Policjantka omówiła także pojęcie przemocy oraz sposoby jej przeciwdziałania. Wyjaśniła na czym polega procedura „Niebieskie Karty” oraz gdzie można szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu „Bezpieczny Senior” oraz „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.