Zwolnij, szkoda życia! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

Zwolnij, szkoda życia!

Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Prowadzą szereg działań i akcji prewencyjnych na drogach, takich jak: „Trzeźwość”, „Prędkość”, „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od wielu czynników, m.in. atmosferycznych, jakości dróg, stanu technicznego pojazdu, stanu psycho-fizycznego kierowcy. Można wymieniać w nieskończoność, jednak najważniejsza jest rozwaga i zdrowy rozsądek, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy!

Podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, kiedy częściej pada deszcz, drogi mogą być śliskie, przez co droga hamowania niebezpiecznie się wydłuża. Osoby piesze, tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w zderzeniu z pojazdem, nie mają żadnej ochrony i zabezpieczenia, przez co takie zdarzenia mogą skończyć się tragicznie. Warto zwolnić – szkoda życia! Naszego i innych użytkowników ruchu.