„Bezpieczne ferie" 2020 - autobusy do kontroli - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

„Bezpieczne ferie" 2020 - autobusy do kontroli

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierujących wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Na terenie powiatu choszczeńskiego przy ul. Władysława Jagiełły w rejonie skrzyżowania z ul. Sportową, w ciągu drogi wojewódzkiej 160 został wyznaczony punkt kontroli stanu technicznego autobusów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież przed planowanymi podróżami.

Chęć zgłoszenia kontroli autobusu można dokonać osobiście u Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, dzwoniąc pod nr 95 765 95 11, 95 765 95 70 lub 511 860 851. Zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem poczty e-mail sekretariat.choszczno@sc.policja.gov.pl Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.